понеділок, 8 грудня 2014 р.

Особливості роботи з термоклеєм

Особливості роботи з термоклеєм



Автор: Левшина Ганна

Цей МК буде корисний як для майстринь, які вже встигли попрацювати з даними клеєм, так і для тих, хто жодного разу в очі його не бачив, а також хто давно хотів, але боявся спробувати".

Отже, почнемо мабуть з самого початку. Пістолет можна придбати в будівельному магазині, принаймні саме звідти він мені дістався. Буває 2 видів: на 6 і 11 мм. Раджу брати на 11, до нього простіше купити клей. Коштувати він буде близько 200р. Палиці клею (тобто прозорі, жовті, білі і чорні) я останнім часом купую в тих же будматеріалах, 1 упаковка-6 штук-74руб. При розумному використанні такої пачки вистачає надовго.
Для людини, яка жодного разу не тримав у руках це нагревающееся клеестрельное зброю, розповім що відбудеться при першій вашій зустрічі (а можливо і при деяких наступних). Принцип простий: пістолет нагрівається і розтоплює клей, ми натискаємо на курок і вуаля!
Почнемо з прогріву. Перший раз взявши це диво в руки, я встромила його в розетку і стала чекати коли воно нагріється. Ось минуло менше хвилини, і я вирішила перевірити. Наївно поклацавши, зрозуміла: «Рано». Спробувала трохи пізніше ще декілька разів. А потім зрозуміла, що він ніколи не прогріється. Образившись на нерасторопную штуковину (а заодно і тата, адже він підсунув мені цю гидоту і наобіцяв, що все легко і просто, я трохи відволіклася. І тут будь ласка, з дюбочки почав витікати клей без мого відома!!!стояти!!!
Тому відразу
ПРАВИЛО №1: Ставимо пістолет на що-небудь!!! Газета цілком підійде.
ПРАВИЛО № 2: тримати пістолет більше 30 хвилин включеним не можна - нагрівальний елемент згорить (ну може не відразу, але така ймовірність дуже висока) і пістолета у вас не буде. Підказка: гріється він не так вже й швидко, може 4-7 хвилин, ніколи не засекала. Щоб клей не витікав, витягніть трохи палицю клею, просто щоб він сильно не впирався в нагріту дюбку.
Коли ми дочекалися потрібної консистенції, можна клеїти. Буває, виходить так, що натискаєш на курок, потрібну кількість клею видавлюється, використовуєш його, вже перестаєш тиснути на пістолет, а клей все одно тече...
Підказка: Тут можна зробити те ж, що і при нагріванні: рукою трохи відсунути клей тому. І ось зібралася вилізти крапля покірно відповзає всередину.
Отже, наносимо на одну поверхню гарячий клей і прикладаємо до другої. Притискаємо. Готове.
На словах все просто і швидко. Насправді варто пам'ятати: потрапляючи на холодну поверхню, клей починає досить швидко остигати. Тому замислившись, вибравши нарешті-таки підходяще місце, ми виявляємо, що клей давно охолов, знову затвердів і не хоче ні до чого приклеюватися. Без паніки.
Підказка: якщо до однієї поверхні клей вже прилип і застиг раніше часу, то ми беремо праска, ставимо на дві точки і «гладимо» клей, він знову розтоплюється, і ми можемо продовжувати.
Іноді я спеціально наношу клей тільки на 1 поверхню, а потім склеиваю праскою, так виходить акуратніше. Саме про це і піде далі мова.
Розглянемо термопістолет в дії на прикладі келихів. А точніше використання клею без пістолета. Фіксувати будемо полужемчужины. Почнемо з того, що діаметр у них 6мм, і працювати з ними не так вже і легко, руками тримати їх вкрай незручно, а спеціально пристосування у мене звичайно ж немає, звідки така розкіш. Тут нас виручить пінцет і двосторонній скотч. Взагалі всім рекомендую обзавестися таким скотчем, він може багато чого! Ось наші перлинки і смужки скотчу, ширина у нього 5см, тому поділила навпіл.

Наклеюємо скотч на пінцет. Виходить ось такий бусинохват.

Наріжемо клей тонкими скибочками в 1-2мм і поділимо на частини, приблизно рівні за розміром основи перлини. Я використовувала канцелярський ніж.
Підказка: різати ножицями не варто, вони загрузнуть, можуть зіпсуватися навіть з горя.

Розкладаємо намистини вгору «шапками», включаємо праска на два. Поїхали. Пінцетом приклеиваемся до бусинці.

Розтоплюємо 1 шматочок клею на носі праски (він стоїть у вас під лівою рукою, якою ми іноді будемо притримуватися його; тримати праска не варто, оскільки поки ми його поставимо, клей встигне охолонути).

Підказка: щоб спокійно переносити ці крихти клею на праска я робила наступне: взявши намистину трохи вмочуємо її залишки клею на прасці, потім нею чіпляємо шматочок клею і переносимо на праску.

Розтоплений клей легко збирається на підставу намистини тонким шаром. Повузюкав намистину за клею, сміливо переносимо її на заплановане місце і притискаємо. Отлепляемся від неї через 5-10 секунд після «стикування», робити це краще як би перевалюючись з однієї ніжки пінцета на іншу.

Всі намистини приклеєні, залишилося перевірити, не виліз десь клей, а він без цього не може... В ході перевірки було виявлено кілька нерепрезентабельних місць. Будемо виправляти. Робиться це досить просто : водимо краєм праски по крайці з клеєм і воно саме вирівнюється.

При роботі з папером, тканиною і т. д. цього буде цілком достатньо. Але ми зв'язалися зі склом, а воно дуже капризно і видно на ньому абсолютно все. Так що після наших виправлень вийшли розлучення. Ось вони, красені.

Їх ми подскоблим канцелярським ножем або лезом.
Підказка: Можна звичайно відразу обрізати надлишки клею по краях, але як показує практика, поки ми будемо його відпилювати, бусини це не сподобається і вона захоче відвалитися. Так що або лезо повинно бути мега гострим, або не ризикуємо і робимо довше, але надійніше.
Наші келихи готові.

Що хотілося б додати. Після приклеиваний та інших измываний над келихами їх потрібно обов'язково помити, а точніше протерти кілька разів вологою і сухою тканиною ( красу адже приліпили, тепер мити потрібно акуратно).
Після всього вище описаного у нас залишилося лише 2 проблеми : праска в клеї та ножиці з пінцетом у залишках скотчу (він любить приклеюватися і залишати свої липучки на всіх). З праскою все просто, ставимо його на максимум і гладимо непотрібну х/б тканина. З відмивання скотчу складніше. Я рятуюся ось таким розчином.

Він чудово підходить для знежирення, а заодно видаляє залишки скотча. Альтернативою може послужити очищаючий лосьйон для обличчя (не всі звичайно підійдуть, але багато хто добре справляються з залишками скотча).
Ось власне і все. Тут звичайно описані в основному недоліки термоклея, але насправді, це дуже зручна річ, до якої швидко звикаєш.
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм
Особливості роботи з термоклеєм


Немає коментарів:

Дописати коментар