Використання старих шин, робимо квіткові клумби.
Основні правила системи FLY-lady: як встигати робити домашні справи за 15 хвилин?
1. Зовнішність. Вранці ви обов'язково повинні привести себе в доглянутий вигляд, навіть якщо не були заплановані візити і поїздки: макіяж, зачіска, красива і одночасно зручна одяг, взуття на шнурівці. Останній пункт необхідний для відчуття підтягнутості і зібраності.
2. Куточок порядку. Марла Сіллі пропонує спершу навести ідеальний порядок в одному місці вашого будинку. Коли воно буде різко виділятися з іншого хаосу, руки самі будуть свербіти привести в належний вигляд і все інше. Автор пропонує почати з кухонної раковини.
3. Рутина дня. Так пані Сіллі називає ті дії, які необхідно виконувати щодня: привести себе в порядок вранці, вимити посуд, викинути сміття, приготувати одяг на наступний день, влаштувати собі півгодинну перерву у пінній ванні...
4. Мотлох - на винос! Заради здобуття затишку в оселі доведеться прибрати зайве і нещадно позбутися від нього. Пройдіться по всьому будинку і викиньте 27 непотрібних речей (число прийшло вчення фен-шуй). Наприклад, подарунки, які не припали вам до душі, косметику, яку купили незрозуміло з якої причини так і не користуєтеся нею, сукні, стали не за розміром або просто вийшли з моди, але навіщо-то все ще дбайливо збережені... Повторюйте таку процедуру щомісяця.
5. Не купуйте нове, не позбувшись від старого. Це і допоможе розчистити шафи, і заощадить гроші, які, до речі, краще використовувати на купівлю спеціальних ємностей і пристосувань для зберігання всього, що потрібно.
6. Погасіть «гарячі точки». Це такі домашні бермудські трикутники, де дві покладені дрібнички тут же перетворюються в гору незрозуміло чого. Наприклад, це може бути поличка в передпокої і тумбочка. Приділяйте дві хвилини в день їх збирання.
7. Зонування. Ділимо всю квартиру на кілька зон для прибирання: на цьому тижні ви ретельно прибираєте в дитячій, на наступному - в ванній та прихожій. Сіллі рекомендує завести таймер, і припиняти прибирати, як тільки він подасть сигнал, - скільки встигли, стільки й добре. Якщо все ж хочеться продовжити, то краще переміститеся разом з таймером в іншу кімнату. Після закінчення 45 хвилин в будь-якому випадку влаштуйте собі перерву такої ж тривалості.
8. Завжди і відразу прибирайте за собою. Адже простіше помити посуд або протерти кахель на кухні, поки їжа і бризки масла ще не засохли. Проте ми так любимо відпочивати і щадити себе, що майже завжди відкладаємо цю дурницю на потім, і, в результаті, запускаємо власне житло до стану свинарника.
9. Якщо б я була ріелтором. Марла Сіллі пропонує нам уявити собі, що ми - ріелтори, які прийшли в чужу квартиру, виставлену на продаж. Завдання ріелтора - підказати її власнику, що потрібно зробити, щоб вона виглядала ще краще і відразу чіпляла потенційних покупців. Пофарбувати стіни, замінити вікна, купити торшер у вітальню. Поступово втілювати ці «поради» в життя!
10. Балуйте себе. І це не менш важливий закон для FLY-Lady: якщо у вас погане самопочуття або настрій, то забудьте про прибирання. Займіться собою, пийте побільше чистої води і улюблених трав'яних чаїв з медом, читайте душевні книги, зустрічайтеся з подругами.
Годинник "Гонка"
ДЛЯ ЧОГО НАМ ГОСПОДАРСЬКЕ МИЛО?
На прилавках багатьох вітчизняних магазинів досі можна побачити непоказні, коричневого кольору шматки господарського мила. Коштує цей продукт копійки, запах залишає бажати кращого, при достатку сучасних миючих засобів, здається, що даний товар зовсім не конкурентоспроможний на ринку.
Напевно, тільки наші бабусі по старинці набувають його, або молоде покоління теж використовує його в побуті? Чому ж виробники випускають цей товар, а магазини викидають його на свої прилавки? Для чого нам господарське мило, ніж його позитивні якості і недоліки? Що за цифри вибиті на «тілі» мила? Ми спробуємо відповісти на ці питання в нашій статті.
Що означають цифри на шматку мила?
72%, 70%, 65% - це відсоток вмісту жирних кислот.
Чим більше цифра на шматку господарського мила, тим краще воно справляється з брудом і інфекцією.
ПЛЮСИ - насправді господарське мило має ряд властивостей, не притаманних іншим миючим засобам.
Перший плюс господарського мила в тому, що продукт виготовлений тільки з натуральних і екологічно чистих матеріалів, рослинних олій і тваринних жирів, мило гіпоалергенний і абсолютно нешкідливо для організму людини.
Даний продукт часто рекомендують використовувати для прання одягу та постільної білизни маленьких дітей. Після прання, мильною водою ви навіть можете поливати свої домашні рослини, вода не завдасть їм шкоди, тому як в милі неприсутні хімікати.
Господарське мило - незамінний помічник для дачника. Використовуйте його для чищення будь-яких поверхонь і начиння.
Так само господарське мило сприятливо впливає на якості деяких тканин, наприклад, вовни. Після прання вовняних виробів господарським милом вони набувають пишність і початкову м'якість
Давно... Тоді в душовій текла тільки холодна вода, мило видавали господарське. Але зате коли батько приходив стригтися, перукарки дивувалися: такі густі волосся - і зовсім немає лупи! Всі допитувалися, чому це він таким голову миє...
Моя однокласниця мала густу розкішну шевелюру нижче попи. Таку, що сама розчісувати не могла. Їй все слідом ахали, а я не втрималася і випитати, як вона за ними доглядає. Перший помивши - шампунем (змиваємо основну бруд), потім - госп. милом. Я спробувала! Через півроку замість моїх трьох тонких волосин - кльові волосся і 0 лупи. Вже 9 років зачіскою задоволена.
Наша сусідка розповідала, що у війну мила голову саме господарським милом, і волосся виглядали краще, ніж після миття шампунем.
Хтось із знайомих, за порадою вихователя, позбавив дитину від початку серйозного запалення на нозі за допомогою господарського мила.
Господарське мило успішно застосовується для лікування запальних процесів (аж до початку гангрени).
Господарським милом успішно лікують навіть гінекологічні захворювання (у деяких пологових будинках його використовують для миття підлоги у відділеннях, де знаходяться новонароджені).
Хірурги знають про дивовижну здатність господарського мила замінювати хірургічні рукавички (якщо намилити його на руки і залишити підсихати) - кажуть, що тоді навіть при порізі під час операції ризик зараження мінімальний.
Господарське мило є і противірусним засобом. І з цим призначенням з успіхом застосовується в інтимній сфері для профілактики різних захворювань.
Моя голову господарським милом, можна домогтися того, що волосся стають густими і здоровими (зникає лупа, і ламкість волосся). Правда, щоб шкіра голови не була після такого миття пересушена, потрібно все ж потім обполоснути голову кислим розчином на основі оцту або лимонного соку.
Господарським милом радять вмиватися - хоча б 2 рази в тиждень - для того, щоб шкіра завжди виглядала молодо. Після вмивання треба змащувати шкіру звичайним дитячим кремом. Причому ефект від таких вмивання, як кажуть ті, хто спробував, краще, ніж від використання дорогої професійної косметики.
Дуже добре очищає шкіру миття в лазні з березовим віником, замоченим в розчині господарського мила: шкіра чудово очищається і потім як би світиться зсередини.
Можна вилікуватися за допомогою господарського мила починається від нежитю. Потрібно зробити мильний розчин, вмочити туди ватний тампон і обробити носові пазухи. Тоді (хоча і буде перший час трохи щипати) ніс ніколи не буде закладений, а через 2-3 такі обробки ви надовго забудете про застуді.
При укусі собаки для запобігання попадання в рану інфекції радять дати стекти крові з рани (вона вимиє та бактерії), а потім або докласти марлю або забинтувати бинтом, змоченим в розчині господарського мила.
Успішно справляється господарське мило і з лікуванням грибкових захворювань стоп. Радять ретельно мити уражені області на шкірі з милом, щіткою, після чого обробляти поверхню шкіри йодом.
Господарським милом обробляють шкіру при легких опіках (наприклад, побутовому опіку на кухні).
Після депіляції, щоб виключити почервоніння шкіри на чутливих ділянках, люди також використовують господарське мило. Достатньо просто один раз намилитися і роздратування не буде.
Господарським милом успішно лікується молочниця та пітниця. Їм добре підмиватися, воно вбиває всі бактерії і грибок типу молочниці. При молочниці здорово допомагає, намилити безіменний палець і обмазати піхву на скільки палець влізе, так мені в роддомі сказали.
Якщо є які-небудь проблеми в ротовій порожнині, можна обробляти зубну щітку розчином господарського мила і залишати на ніч. До ранку ви будете впевнені, що ваша зубна щітка повністю знезаражена.
У господарському милі багато лугів, швидко і якісно розчиняють бруд і до того ж володіють антимікробною дією. Недарма в медицині грубе господарське мило досі використовують як антисептик.
Коли Я служив в армії лікував грибок на ногах господарським милом. Просто протягом 1 тижня вранці і ввечері миєш ноги у холодній воді з господарським милом і грибка як не бувало!
Кілька років тому мої тільки що проколоті вуха запалилися - ззаду на мочці утворився просто клубок чорний. Я вже налаштувалася зняти сережки і "зарастить" вуха, але моя мама взяла звичайне господарське мило, натерла його дрібною стружкою, додала сік цибулі і все це приклала мені на мочку на день. Ввечері все зняла, потім я ще пару днів змащувала вухо спиртом, і все пройшло. Більше проблем не було.
Господарське мило - прекрасний засіб для зняття набряку. Для цього достатньо розвести мило у воді і натерти отриманим розчином забій. Проводити процедуру необхідно декілька разів за день.
Засіб від прищів. Настругати господарське мило в мисочку, додати води і збити його помазком в піну. Тепер взяти 1 ст. л. готової піни, 1 ч. л. солі «екстра» і перемішати. Цю суміш накладати на добре вимите обличчя. Попереджаю - буде сильно щипати, але це якраз і означає, що йде лікувальний процес. Тримати маску півгодини. У вас на обличчі залишиться суха сіль, змахніть її і вмивайтеся спочатку гарячою, а потім холодною водою. Робити таку процедуру потрібно 2-3 рази в день протягом 2-3 тижнів.
Засіб від наривів. Змішати в рівних частинах натертий лук, господарське мило і цукор. Цю мазь накласти на рану і забинтувати. Робити це потрібно на ніч, вранці ви побачите, що рана повністю очистилася.
Лікарі рекомендують раз на два тижні митися господарським милом: ви захистите себе від вірусів і бактерій.
Від тріщин на п'ятах і натоптишів роблять ванночку з 2 літрів гарячої води, 1 чайної ложки соди і 1 столової ложки наструганного господарського мила.
Господарське мило і дощова вода від випадіння волосся назавжди позбавлять. Застосовувати для намилювання волосся темне господарське мило. Ніяких інших миючих засобів не використовувати. Мити голову слід 2 рази в тиждень. Я робила так протягом двох місяців. Результат прекрасний.
Якщо забите місце помазати господарським милом - синяка не буде.
У мене мама ще робила такий домашній пілінг - їй косметолог ще в радянські часи радила: нанести на вологу шкіру обличчя піну з господарського мила і ваткою, змоченою хлористим кальцієм, протерти обличчя по масажних лініях. Шкіра дуже добре очищається. Мама виглядає дуже добре і не розуміє моїх витрат на салонні кислотні пілінги.
Господарське мило - засіб від опіків. Якщо ви обпалили руку або щось ще (на кухні, наприклад, вогнем або кип'ятком), відразу намильте місце опіку господарським милом і дайте підсохнути. Не буде не тільки бульбашок від опіку, але і почервоніння не залишиться! Перевірено на собі багато разів.
Вирізані з господарського мила 3-4 див. тонкі свічки, використовувані прямокишково, є ефективним екстреним проносним для вагітних і літніх.
Немає коментарів:
Дописати коментар