Листівка з застосуванням техніки квілінг
Листівки в техніці квіллінг
Троянди в техніці орігамі
Багато-багато непотрібного пакувального картону, що залишився після покупки побутової техніки, можна перетворити в сучасну кухню для дитини.
Розпис вази «вітражної техніки: ваза «Жар Птиця»
Знадобиться:
-ваза під розпис
-вітражні фарби
-вітражний контур по склу та кераміці
-пензлики №1 і №3
-скотч, ножиці, простий олівець і аркуш паперу, спирт (або Містер мускул для вікон) і ватний диск.
Починаємо з того, що готуємо малюнок, вирізаємо, скотчем добре приклеюємо до внутрішньої сторони вази. Далі знежирюємо поверхню спиртом.
А потім обводимо малюнка по вітражу. Контуром працювати важко, для цього треба «набити руку». Лінію треба вести акуратно, і обривати бажано у кутах. Будь контур вітражний швидко висихає, тому варто протирати носик ватним тампоном.
А за допомогою зубочистки можна трохи підрівняти контур або навіть усунути його.Тільки робити це треба коли контур ще не встиг висохнути. Якщо Ви змастили частину малюнка або контур ліг зовсім не красиво, то треба почекати, поки контур підсохне, а потім вирізати фрагмент канцелярським ножем.
Коли малюнок весь обведений, отклеиваем ескіз.
Коли контур підсох (близько години) починаємо працювати з фарбами. Спочатку капаєте трохи фарби на ділянку, який збираєтеся зафарбувати і, як би розтягує цю краплю по ділянці дуже акуратно. Якщо фарби буде багато, то вона буде накопичуватися в якомусь одному кутку, тому не поспішайте.Намагайтеся не заходити на контур, але малювати так, щоб на просвіт не було видно не зафарбованих ділянок. Якщо ви змастили фарбу, або заїхали на контур, то її можна змити розчинником.
Фарби змішуються між собою дуже добре (якщо вони всі однієї фірми). Тому можна зробити перехід прямо по вазі.
А коли фарба висохла наносимо ще додатковий декор. Для цього я використала той же контур, тільки поставила їм точки по малюнку.
При бажанні малюнок можна покрити глянсовим лаком.
Трояндочка в техніці канзаші
Виноград в техніці квіллінг
Папуга в техніці квіллінг
Жіночі портрети в техніці квіллінг
Основні вузли для техніки макраме.
1. Під руками все вищеперелічене. Закріплюємо нитку.
2. Шпильками приколює до подушечці нитку основу. Потім основою може бути і паличка, і кільце. Основу завжди закріплюють на час роботи.
3. На основу накидаємо робочу нитку петлею. Один кінець короткий (але трохи довший передбачуваної довжини роботи). Другим кінцем будемо робити вузли, він, відповідно, в рази довше.
4. Поряд кріпимо другу нитку, точно так само. Короткий кінець поруч із коротким.
5. Робимо перший плоский вузол: правою рукою беремо праву робочу нитку, проводимо її під ліву робочу, дві короткі залишаються знизу. Тепер лівою рукою беремо ліву робочу нитку і робимо навпаки: дві короткі залишаються зверху, права робоча - знизу, ліва - в петлі. Затягуємо. Перший плоский вузол готовий. Якщо продовжувати плести в тому ж дусі, отримаємо просту виту ланцюжок.
6. Є більш складний ланцюжок: проплели вузлів 5-6, перевернули роботу за годинниковою стрілкою на 180 градусів, і знову 5-6 вузлів. Знову перевернули, продовжуємо. Виходить дуже красивий ланцюжок.
7. Другий плоский вузол: нитки на основі закріпили вже знайомим способом. Правою рукою беремо праву робочу нитку, заводимо її під коротку і кладемо на ліву робочу нитку. Лівою рукою беремо ліву робочу нитку, кладемо її на коротку і вводимо в утворену правою робочою ниткою петлю зверху. Готовий другий плоский вузол. Вони дуже схожі, але перший «кренить» роботу ліворуч, а другий праворуч. Це стає зрозуміло, коли проплетено кілька сантиметрів.
8. Квадратний вузол: знайомим способом закріплені дві нитки. Довгі кінці по краях. Робимо перший плоский вузол і одразу другий плоский вузол. Бачимо подвійний плоский вузол, який в макраме називається квадратним. Продовжуємо плести, отримуємо ланцюжок, яка нікуди не перекручується. Називається за це вона плоскої ланцюжком.
9. Візерунок «ягідка». Виконуємо квадратний вузол. Відступаємо трохи і в'яжемо чотири квадратних вузла поспіль. Короткі кінці ниток піднімаємо і втягає між цими двома групами вузлів. Опускаємо вниз і фіксуємо під групою з чотирьох вузлів ще одним квадратним. Повторіть ці чотири кроки. Вийшов дуже красивий вузол. Спробуйте сплести «ягідну» ланцюжок.
10. Візерунок «шахматка». Закріплюємо на основі 6 ниток. Маємо 12 кінців. Ділимо нитки по 4 на 3 групи. Ведемо рахунок зліва направо:
- 1 ряд: в'яжемо три квадратні вузли;
- 2 ряд: 2 перші і останні 2 нитки залишаємо не пров'язаними;
- на середніх нитках в'яжемо два квадратні вузли.
- повторюємо перший і другий ряд. Це і є «шахматка». Її часто використовують як фоновий візерунок.
11. Візерунок «шахматка» на куточок. Він вийде, якщо ми в кожному ряду залишаємо непроплетеними дві крайні нитки. Тоді в кожному ряду на один вузол менше у четвертому ряду виконується тільки один вузлик. По боках - чотири вільні нитки.
12. «Шахматка» від кутка. Те ж саме, але в зворотному порядку. Один вузол посередині, чотири вільні нитки по краях - це перший ряд. Другий ряд - два вузла, третій - три, четвертий - чотири.
13. «Брида». Навішуємо на основу три нитки. Маємо 6 робітників. Лівою рукою робимо двосторонню петлю, потім другу і затягуємо. Кінець нитки ведемо вниз. Потім той же процес наступної ниткою. І так до кінця. Так у нас утворилася горизонтальна брида вправо. Для бріди вліво теж повторюємо в дзеркальному відображенні.
14. Ще поширений візерунок, брида похила. Для того щоб домогтися такого ефекту, достатньо всього лише першу нитку повісті не рівно, а під кутом, і зафіксувати це положення шпилькою. На фото показано кілька рядів таких вузлів. Брида дозволяє виконувати різні геометричні візерунки.
15. Нарощування нитки. Робоча нитка приблизно в чотири-п'ять разів довше неробочою. Неробоча, повторюся, дорівнює довжині виробу, плюс оформлення краю. Щоб не працювати з довжелезними кінцями, можна нарощувати нитки в процесі роботи. Нову нитку підкладаємо до старої, плетемо разом двома, але затягуємо вузол настільки сильно, щоб не відчувалася присутність другої нитки. Однакові вузли повинні бути однаковими за розміром. Коли стара нитка закінчується, продовжуємо плести нової. Якщо потрібно замінити відразу кілька ниток, робимо наступним чином: нову нитку згинаємо навпіл, перекидаємо під нитки основи, і зав'язуємо квадратні вузли робочими нитками. Те, що стирчить, акуратно обрізаємо, і продовжуємо роботу.
Джерело: Шедеври рукоділля
Рекомендуємо підписатися!
Немає коментарів:
Дописати коментар