неділя, 29 червня 2014 р.

Бомбочки для ванни

Бомбочки для ванни



Зробити вдома вируючий кульку для ванни дуже просто і доступно. Залучіть до процесу дітей - і вони полюблять ще більше лазневі процедури!

А як приємний і корисний він у використанні! Вируючий кульку наповнить повітря ароматами ефірних масел, а воду перетворить в цілющу емульсію, живить і зволожить Вашу шкіру. Після прийняття такої ванни досить просто промокнути тіло рушником. Шкіра стає просто шовкової!

Рецептів для приготування шиплячих бомбочек безліч. Ви самі можете його легко скласти, спираючись на базовий рецепт:
-2 частини харчової соди;
-1 частина лимонної кислоти;
-1-2 частини наповнювача: сухе молоко, сухі вершки, кукурудзяний крохмаль, морська сіль, сульфат магнію (англійська сіль, магнезія), сіль Мертвого моря, глина, перемелені вівсяні пластівці, чай, сухі квіти і т. д.;
-0, 5 частини базового масла (оливкова, мигдальне, макадамії та ін);
ефірна олія (вибір залежить від бажаного ефекту, наприклад, розслаблення/збудження тощо).
-Сода і лимонка - забезпечують головний ефект шипіння і бурління. Крім того, сода пом'якшує жорстку воду.

Інші компоненти можуть бути змінені за Вашим бажанням, т. к. відповідають за косметичне або терапевтичний вплив. Для прикраси і додаткового лікувального ефекту можна використовувати сухі пелюстки і квіти.

Крок 1. Просіваємо через сито соду, лимонну кислоту і ретельно перемішуємо. Дуже важливо, щоб суміш стала однорідною, інакше потім утворюються неприємні гранули в текстурі. Тому змішавши, двічі просіваємо суміш через сито.
Лимонну кислоту краще змолоти в кавомолці або розтерти в ступці для кращого зчеплення і змішування інгредієнтів. Будьте обережні: якщо змолоти лимонку в кавомолці, то утворюється пил, яка може дратувати органи дихання - потрібно просто почекати кілька хвилин, поки вона осяде.
Крок 2. Додати наповнювач і ретельно перемішати.
Крок 3. Додати базові та ефірні олії. Ретельно перемішати.
Крок 4. Визначаємо готовність суміші. При необхідності додаємо рідина для зчеплення складових.
Якщо вологи в суміші не досить використовуйте воду. Тільки додавати її потрібно зовсім небагато і буквально по краплі, ретельно перемішуючи суміш. Зручніше всього для цього використовувати воду з пульверизатора (бажано з дрібним розпилювачем).
Готова суміш схожа на вологий пісок і при стисненні долоні в кулак тримає форму. Постукайте по ній легенько пальцем, якщо не розвалюється, значить, рідини достатньо і можна приступати до формування кульок.
Крок 5. Наповніть дві половинки формочки для бомби сумішшю, щільно утрамбовувавши кожен шар. Зверху насипте суміш гіркою і з'єднайте дві половинки, щільно притиснувши їх на кілька секунд.

Обережно знімаємо одну частину форми, потім другу. Якщо форма не знімається, легенько постукайте по всій її поверхні кінчиками пальців - це допоможе їй краще відстати від вмісту.

Залишаємо нашу бомбочку сохнути приблизно на добу. І користуємося з насолодою!
Бомбочки для ванни





Ставок з старої ванни



Стару ванну не варто викидати, з неї без особливих зусиль вийде маленький ставок у вашому саду.

Вам будуть потрібні:
1. Пісок 50-70 кг
2. Гравій для дренажу - 2 відра.
3. Велика стара каструля без дна або лист жерсті 70х60 див.
4. Тачка, відро, лопата.
5. Рулетка, вимірювач рівня.
6. Довга дошка (по довжині ванни).

Етапи роботи
1. Поставте ванну на землю і з допомогою кілочків і натягнутою між ними нитки позначте межі майбутнього котловану. Додайте ще 20 см для піщаної подушки.
2. Вирийте яму, попередньо знявши шар дерну. Глибина повинна бути такою, щоб ванна виявилася вище рівня землі на 5 см з урахуванням майбутньої піщаної подушки (20 см). У місці, де буде знаходитися злив, вирийте додаткову яму глибиною 60 см і шириною 50-60 див.
3. Поверніть лист жерсті по діаметру додаткової ями або візьміть стару каструлю без дна відповідного діаметру. Вставити металеву форму в малу яму так, щоб її краї височіли над землею на 25-30 див. Насипте в воронку щебінь або гравій на 20 см вище рівня дна. Гравій необхідний для дренажу води при зливі ванни. Покладіть на дно шар піску товщиною 20 см для вирівнювання. Приберіть бляшаний аркуш або каструлю.
4. Встановіть ванну таким чином, щоб зливний отвір виявилося точно над щебеневої подушкою. Поступово досипайте пісок, змочуючи його водою, щоб він заповнив всю порожнечу між стінками ванни і землею. Одночасно з цим наливайте воду у ванну так, щоб рівень води відповідав рівню піску. Правильність установки перевірте за допомогою вимірювача рівня.
5. Краю ванни можна декорувати камінням або укласти на них знятий дерен і висадити по краю вологолюбні рослини. Всередині водойми рослини можна садити в горщиках або прямо в мішках з грунтом. А якщо насипати на дно шар гравію і піску, то в саму ванну.

Рослини для маленького ставка
Поверхневі: карликові і дрібні латаття: 'Aurora', candida, pygmaea 'Helvola', 'Froebeli', 'Firecrest'.
Прибережні: образки C. palustris, ситник розлогий J. effusus 'Spiralis'.
Оксигенатори: фонтиналис F. Antipyretica, кушир C. Demersum.
Я думаю ванну можна замінити пластмасою або відром, або чимось іншим, виходячи з розмірів вашої ділянки.
Ставок з старої ванни
Ставок з старої ванни
Ставок з старої ванни
Ставок з старої ванни
Ставок з старої ванни
Ставок з старої ванни
Ставок з старої ванни
Ставок з старої ванни


Немає коментарів:

Дописати коментар